Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Znane są już pierwsze informacje na temat nowej Skody.

Mimo tego, że do oficjalnej premiery nowej Skody Octavii III pozostało jeszcze kilka miesięcy to już dzisiaj producent zdecydował się na uchylenie rąbka tajemnicy. Zdecydował się udostępnić kilku dziennikarzom pierwsze modele tego samochodu w celu ich przetestowania. Na razie dziennikarze mogli sprawdzić samochód na drogach Portugalii. Niektóre elementy były jednak w dalszym ciągu zaklejone tak, że nie można było dokładnie stwierdzić co się w nich znajduje. Pierwsza wrażenia żurnalistów, którzy na co dzień zajmują się motoryzacją są raczej pozytywne. Ich zdaniem Skoda przygotowała samochodów, który będzie godną kontynuacją modelu. W dalszym ciągu widać, że marka rozwija się prawidłowo i idzie do przodu w naturalny sposób. Nowa Octavia daje własne warunki jezdne.

Udało się to poprzez poszerzeniu rozstawu kół oraz większemu niż do tej pory rozstawowi osi. Dobrze wykonane zostało także zawieszenie, które w znaczący sposób skutecznie redukuje wszelkie nierówności, których jak wiadomo na polskich drogach nigdy nie brakowało. Dopiero po przekroczeniu stu dwudziestu kilometrów na godzinę możemy usłyszeć hałas aerodynamicznym, który jednak jest całkowicie do zniesienia. W nowej propozycji jak zapowiadają konstruktorzy poprawione zostanie wspomaganie kierownicy. Będzie on skuteczniejsze przez wprowadzenie systemów, które będą wspomagały kierowcę w takim momencie jak na przykład jego zaśnięcie. Wspomaganie będzie także pomocne przy rozpoznawaniu znaków drogowych oraz w momencie parkowania. Skoda planuje rozpoczęcie sprzedaży nowej Octavii III od początku lutego przyszłego roku. Pierwszym rynkiem będą oczywiście rodzinne Czechy. Roczna produkcja tego modelu szacowana jest na czterysta tysięcy. Ma to dać miejsce w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się samochodów na świecie. Nowa Octavia być może zainteresuje sobą kierowców, którzy cenią sobie elegancję oraz wygodne. Standardy obowiązujące w w nowym modelu mają być podniesione w porównaniu z wcześniejszymi generacjami.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.