Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Zmiany w świecie opon

Pierwszego listopada tego roku weszły w życie specjalne przepisy unijne, które dotyczą zasad etykietowania opon. Nowe przepisy nakazują obowiązkowe etykietowanie opon. Etykiety mają teraz dawać możliwości oceny ich wpływu na wydajność paliwową oraz bezpieczeństwo. Możliwe będzie także sprawdzenie jak bardzo wpływają one na poziom generowanego hałasu przez nasz pojazd. Każdy kierowca w Unii Europejskiej będzie miał teraz możliwość dostępu do danych, o których jeszcze kilka lat temu mógł tylko pomarzyć. Dodatkowe informacje na pewno przydadzą się w czasie dokonywania zakupu.

Dzięki nim możliwe będzie wybranie opony bezpiecznej i przy tym atrakcyjnej z punktu widzenia cenowego. Podobne rozwiązania obowiązują już w Unii w stosunku do artykułów gospodarstwa domowego. Opony od tej chwili będą poddawane kategoryzacji, która będzie się składała z sześciu poziomów od A do G. Kategoryzacja będzie jednolita i będzie obowiązywała we wszystkich krajach Unii Europejskiej w tej samej postaci. Podobne kategorie, które zostały wprowadzone w przypadkach sprzętów gospodarstwa domowego przyczyniły się do znacznej poprawy jakości oferowanych produktów oraz do znacznego ograniczenia ich energochłonności. Teraz będzie wiadomo, które opony są znacznie bardziej wytrzymałe na działanie warunków atmosferyczne i będą nam służyć przez dłuższy czas. Etykiety będą spełniały swoje założenia pod warunkiem, że kierowcy będą wiedzieli jak z nich prawidłowo korzystać. Dlatego też w internecie niedługo pojawią się aplikacje, które będą bardzo ułatwiać odczytywanie tego rodzaju informacje. Aplikacje, które będą dostępne na iphony, ipady będą mogły obliczać ile kierowca jest w stanie zaoszczędzić pieniędzy i dwutlenku węgla dzięki kupieniu opon, które będą przyjazne dla środowiska naturalnego. Aplikacja tego rodzaju jest przygotowywana przez jednego z potentatów producenta kauczuku potrzebnego do wytworzenia opony dobrej jakości. Kierowcy na pewno będą z niej korzystać, ponieważ wielu z nich chce dopłacać do opon, które są dobre dla przyrody.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.