Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    drzwi łazienkowe krotoszyn Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Volkswagen Up.

Niemiecki koncern samochodowy Volkswagen od dawna przygotowywał swoją nową propozycję samochodu niewielkiego, ale za to z bardzo obszernym wnętrzem. Przygotowania do premiery były bardzo staranne o czym świadczy czas powstawania odpowiedniego modelu. Czas ten jak łatwo się domyślić nie należał do najkrótszych. W końcu doszło do ostatecznej realizacji projektu w efekcie czego możliwe jest zakupienie modelu UP! 1.0 High UP!. Według pierwotnych koncepcji konstruktorów model ten miał posiadać silnik zamontowany z tyłu, ostatecznie jednak zdecydowano się na standardowego rozwiązanie. Zdecydowały tutaj kwestie praktyczne. Gdy silnik został zamontowany stylu wiązało by się to z większymi kosztami produkcji, co obecnie jest nie do przyjęcia przez żadnej liczący się na świecie koncern samochodowy. Wprowadzanie nowego silnika spowodowało również, że auto zostało nieco wydłużone.

Według pierwotnych planów miało on mieć długość trzystu czterdziestu pięciu centymetrów. Dzięki temu Up! Jest samochodem, który należy do jednych z najmniejszych jeśli chodzi o polski rynek. Mniejszy jest właściwie jedynie smart, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że jest on przeznaczony jedynie dla maksimum dwóch osób. Dokładnie takiej samej długości co Up! Jest Fiat 500. O sześć centymetrów dłuższe są takie modele jak renault twingo czy też Kia Piacanto. Oba mierzą dokładnie trzysta sześćdziesiąt centymetrów długości. Konstruktorom niemieckim zależało nie tylko na stworzeniu samochodu o małych rozmiarach. Ich celem było przełamanie stereotypów mówiących o tym, że małe auto nie może posiadać pojemnego wnętrza. Można powiedzieć, że zadanie to zostało dobrze wykonane. Tajemnica sukcesu tkwi w zwisach nadwozia, które charakteryzują się niewielką długością. Wnętrze Volkswagena Up! Co prawda jest przeznaczone dla czterech osób, ale zaletą jest to, że wejdą one do auta bez żadnych problemów nawet w wypadku gdy pasażerowie będą wysocy i dobrze zbudowani. Problemem może się okazać jedynie zajmowanie tylnych miejsc. Problem ten ma zostać rozwiązany już w niedługim czasie. Na rynek ma wejść wersja pięciodrzwiowa, która na pewno będzie dawała jeszcze większe poczucie komfortu.

4 komentarze do “Volkswagen Up.”

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.