Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Spowodowanie wypadku jadąc cudzym samochodem

Niewielu polskich kierowców zdaje sobie sprawę, że prowadzenie cudzego samochodu i spowodowanie nim wypadku może się okazać dla nich sporymi konsekwencjami finansowymi. Wszystko dlatego, że coraz więcej aut nie jest ubezpieczonych. Jeżeli znajdziemy się w takiej sytuacji musimy sobie zdawać sobie sprawę z tego, że zostaniemy zobowiązani do pokrycia pięćdziesięciu procent odszkodowania jakie może zostać zasądzone. Kolejne pięćdziesiąt procent to już obowiązek właściciela pojazdu, który będzie musiał zapłacić nawet wtedy, gdy nie znajdował się w pojeździe podczas wypadku. Świadomość polskich kierowców na temat takich przepisów jest zatrważająco mało. Jak wynika z przeprowadzonych badań o takich przepisach nie ma pojęcia blisko siedemdziesiąt procent posiadaczy prawa jazdy w Polsce. Takie dane zostały przygotowane prze Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Jego zdaniem w Polsce coraz częściej mamy do czynienia właśnie z takimi wypadkami. Jest ich już ponad trzydzieści procent. Odszkodowanie w takich wypadkach mogą sięgać nawet kilkunasty tysięcy złotych. Warto wiec zastanowić się do jakiego samochodu wsiadamy i czy posiada ono ubezpieczenie OC.

Według ostatnich danych po polskich drogach na chwilę obecną jeździ około dwieście pięćdziesiąt tysięcy aut, które nie mają ważnego ubezpieczenia. Jedynie w pierwszym półroczu tego roku nieubezpieczeni sprawcy wypadków spowodowali szkody w wysokości trzydziestu pięciu milionów złotych. To o ponad trzydzieści procent więcej niż to miało miejsce rok temu. Rekordziści muszą zwrócić do Funduszu kwoty sięgające dwunastu tysięcy złotych. Jest to kwota dwadzieścia razy większa od składki ubezpieczeniowej. Fundusz zamierza w najbliższych miesiącach prowadzić akcje mające na celu uświadamianie kierowców, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykupowanie ubezpieczenia OC, które może się okazać pożytecznym dokumentem w razie spowodowania wypadku. Oszczędzanie na nim może się okazać jedynie pozorną oszczędnością, która może przerodzić się w ogromne straty.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.