Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Spadają ceny benzyny

Ostatnimi czasy ceny benzyny systematycznie wzrastały. Momentami cena za litr przekraczała w niektórych miejscach nawet sześć złotych. Wielu kierowców oczywiście oburzało się taką sytuacją – tym bardziej jest to zrozumiałe, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż część z nich pamięta jeszcze czasy, kiedy cena benzyny oscylowała w granicach dwóch złotych za litr. Prawie trzykrotna podwyżka, którą można było zaobserwować na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, dla niektórych jest prawdziwym szokiem. Koncerny naftowe oraz stacje benzynowe oczywiście zacierały z tego powodu ręce – benzyna jest przecież takim towarem, który w zasadzie klient kupi tak czy inaczej, niezależnie od jego ceny. Niewiele jest chyba osób, które w obliczu rosnących cen benzyny zdecydowało się na to, by zrezygnować całkowicie z jazdy samochodem. Narzekając i marudząc zapłacimy każdą cenę, nawet najbardziej wygórowaną.
Na szczęście w tym miesiącu można obejrzeć trend zupełnie odwrotny. Ceny benzyny pomału zaczynają spadać – teraz już właściwie codziennie cena obniża się o kilka groszy. Na początku listopada tego roku można było już znaleźć stacje benzynowe, na których cena litra benzyny spadła poniżej pięciu złotych. Jest to naprawdę duża obniżka w porównaniu z sześcioma złotymi, które jeszcze niedawno mogliśmy zobaczyć na rachunkach za tankowanie. Miejmy nadzieję, że ten pozytywny trend się utrzyma. Jest to bardzo pocieszające dla wszystkich posiadaczy samochodów, których teraz stać na to, by zatankować samochód, a dodatkowo kilka groszy zostaje im w kieszeniach. Dzięki temu osoby, które sporo jeżdżą, mogą naprawdę wiele zaoszczędzić.
Nie wiadomo, w którą stronę pójdą ceny benzyny – oczywiście wszyscy mają nadzieję, że będą dalej spadać. Powinniśmy wszyscy zdawać sobie sprawę z faktu, że nawet jeśli obniżki będą postępować, niestety nierealny jest powrót do cen sprzed kilku lat. Jeżeli jednak ceny benzyny będą utrzymywać się poniżej pięciu złotych za litr, na pewno wielu posiadaczy samochodów będzie tym usatysfakcjonowanych.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.