Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Producenci opon zimowych zamierzają w tym roku sprzedać ich ponad sześć milionów.

Producenci opon zimowych uważają, że tegoroczny sezon będzie dla nich jednym z lepszych jakie miały miejsce w ostatnich latach. Dobrym prognostykiem są dla nich obecne opady śniegu, które w poprzednich latach nie były raczej notowane już pod koniec października. Dobry początek daje nadzieje na bardzo duże zakupy Polaków, którzy coraz bardziej cenią sobie opony zimowe. Stają się one coraz popularniejsze nie tylko w sezonie. Coraz większa liczba kierowców decyduje się na jeżdżenie na nich trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku, choć eksperci uważają to za błąd. Producenci opon zimowych stawiają przed sobą spore wyzwania. Zdaniem ekspertów z branży motoryzacyjnej mimo dobrego początku trudno im będzie osiągnąć wyniki sprzedaży jakie miały miejsce w poprzednim roku. Według firmy Continental w roku 2011 sprzedano blisko sześć milionów sztuk opon zimowych.

W porównaniu z rokiem 2010 było to więcej o blisko dziewięćset tysięcy. Taki skok musi budzić szacunek i podziw. Do września tego roku popularne zimówki rozeszły się w nakładzie rzędu czterech milionów. W analogicznym czasie roku poprzedniego sprzedano o dwieście tysięcy więcej. Analitycy rynku uważają, że w tym roku Polacy nieco później zaczęli dokonywać zakupów nowych opon na gorsze warunki atmosferyczne. Kierowcy w Polsce coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że montowanie opon zimowych może się okazać dla nich dobrym rozwiązaniem. Opony te mają dwie podstawowe zalety. Po pierwsze bardzo dobrze odprowadzają one wodę w najważniejszych temperaturach. Drugą zaletą, która ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy oraz podróżujących z nim pasażerów jest to, że doskonale sprawdzają się one na zaśnieżonych i śliskich nawierzchniach. Są znacznie bardziej przyczepne. Takich zalet w zimie próżno szukać u opon całorocznych a tym bardziej letnich. Na pewno warto kupić opony zimowe, które na pewno są mniej warte niż ludzkie życie, które może się okazać zagrożone. Opony to nie dodatek a część samochodu, która powinna być zawsze optymalne przygotowana do jazdy.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.