Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Prawidłowe postępowanie w momencie wzięcia udziału w wypadku samochodowego.

Poruszanie się po polskich drogach może doprowadzić do szeregu nieprzewidzianych sytuacji, które mogą skutkować wypadkiem samochodowym. Kierowca powinien wiedzieć jak w takim momencie zachować się by nie złamać prawa. Na pewno niewybaczalnym manewrem jest odjechanie z miejsca wypadku, jeżeli jesteśmy sprawcami wypadku mamy obowiązek udzielenia pierwszej pomocy oraz czekania na przyjazd służb odpowiedzialnych za wyjaśnienie całego zajścia.

Kierowca w każdym momencie musi być gotowy na to, że zostanie wezwany przez policjanta na kontrolę. Jeżeli nie zauważy on popularnego lizaka może liczyć się ze sporymi karami finansowymi. Pewnikiem jest otrzymanie ośmiu punktów karnych. Dodatkowo mandat, który grozi za takie postępowanie może przyprawić na o zawał. Może on wynosić nawet pięć tysięcy złotych oraz areszt do nawet trzydziestu dni. Oprócz tego sąd może orzec zakaz prowadzenia samochodu od sześciu miesięcy do trzech lat. Nieznajomość prawa w tych aspektach jest bardzo częsta. Lepiej wiedzieć wcześniej ile może nas kosztować popełnienie danego czynu. Szczególnie widać to na przykładzie spowodowania wypadku i ucieczki z jego miejsca. Jeżeli uciekniemy z jego miejsca i zostaniemy na tym przyłapani za nasze postępowanie będzie nam groziła taka sama kara jak w przypadku kierowcy, który prowadził pod wpływem alkoholu. Oczywiście taki kierowca może zostać skazany na kary pozbawienia wolności na znacznie dłuższy czas. Kara w takim wypadku jest zwiększana dwukrotnie. Oprócz tego trzeba się liczyć z dożywotnim zakazem prowadzenie pojazdu, którego wprowadzenie jest obligatoryjne i nie ma od niego odwołania. Sprawca, który uciekł musi też mieć świadomość tego, że zostanie obciążony odszkodowaniem, które jest wypłacane z jego polisy OC. Kierowca, który doprowadził nawet do najgroźniejszego wypadku powinien poczuć się do odpowiedzialności i oddać się do dyspozycji policji. Będzie to na pewno rozsądniejsze rozwiązanie niż ucieczka, która może jeszcze bardziej pogorszyć i tak nieciekawą sytuację.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.