Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Polskie fabryki samochodów osobowych produkują coraz mniej. Winny jest kryzys.

Polskie fabryki samochodów osobowych mimo tego, że są cenione przez swoich zagranicznych przełożonych za wysoką jakość oraz wydajność zmuszone są do ograniczania liczby produkowanych egzemplarzy. Wszystko dlatego, że w Europie Zachodniej jak na dłoni widocznych jest kryzys ekonomiczny, który mocno odbija się na liczbie sprzedawanych samochodów osobowych. W celu oszczędzania koncerny poszukują nowych rynków zbytu oraz miejsc, gdzie można budować nowe fabryki po niższych kosztach i zatrudniać tam tanich pracowników. Z powodu zapaści europejskiej branży motoryzacyjnej od grudnia czas pracy zamierza skrócić fabryka Opla mieszcząca się w Gliwicach. Szefostwo argumentuje tą decyzję brakiem odpowiedniej ilości zamówień.

Oznacza to, że w fabryce zostanie zlikwidowana jedna zmiana. Zamiast trzech będą tylko dwie. Podobnie zamierza zrobić również Fiat, który ma już za sobą ogłoszenie tygodniowego postoju. W październiku to już druga przerwa tego rodzaju. Pierwsza trwają jedynie dwa dni. Na pewno takie wiadomości są niepokojące dla całej załogi, która obawia się utraty swoich miejsc pracy. Związki zawodowe działające na terenie tyskiej fabryki twierdzą, że do następnych przestojów ma dojść jeszcze w listopadzie. Również w grudnie ich pojawienie się jest bardzo prawdopodobne. Postoje w tych dwóch fabrykach pokazują, że obecnie bardzo trudno jest sprzedać nawet te najmniejsze auta, które do tej pory cieszyły się największą popularnością Europejczyków, którzy cenili sobie przede wszystkich ich ekonomikę. Dziewięćdziesiąt osiem wszystkich samochodów produkowanych w polskich fabrykach trafia na rynek Unii Europejskiej. Tyska fabryka nie ma ostatnio dobrej passy. Niedawno Fiat ogłosił, że zostanie zatrzymana produkcja Pandy Classic. Ogólnie rzecz biorąc w tym zakładzie zostanie wyprodukowanych o sto tysięcy samochodów mniej niż to miało miejsce w poprzednich dwunastu miesiącach. Fiat obecnie bardziej dba o swoje zakłady mieszczące się an terenie Włoch, które bardzo często przegrywają konkurencję z autami wyprodukowanymi na Śląsku.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.