Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Polska Panda traci zainteresowanie klientów, ponieważ problemy ma także jej koleżanka z Włoch.

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Panda Classic może się okazać modelem, który będzie panował w swojej klasie nawet przez dekadę. Tymczasem okazało się, że jej kariera skończyła się nadspodziewanie szybko. Na razie trudno odpowiedzieć dokładnie na pytanie czym jest to spowodowane. Obecnie Panda Classic jest produkowana jedynie w polskich fabrykach mieszczących się w Tychach. Wersja jest dostępna tylko z jednym silnikiem. Wielkim szokiem okazała się być więc decyzja Fiata, który na początku zapowiedział, że Panda będzie produkowana tak długo jak długo będą na nią nabywcy mówiąca o tym, że zakończenie produkcji będzie miało miejsce już pół roku po wejściu do sprzedaży nowej generacji. Decyzja ta jest dla wielu niezrozumiała. Co prawda najstarszy model Pandy jest produkowany od blisko dziesięciu lat, ale to nie powinno być wielkim problemem w utrzymaniu produkcji modelu Classic w ograniczonych ilościach. Na taki wariant na pewno znaleźliby się kupcy, którzy nie mieliby pieniędzy na bardziej zaawansowane technologicznie modele. Powodem wycofania modelu Classic jest sytuacja mająca miejsce obecnie we Włoszech.

Tam sprzedawane są obie wersje. Jedna produkowana jest oczywiście w Polsce, druga zaś w włoskiej fabryce. Cena polskiego produktu jest tańsza o trzy tysiące euro. Jest to spora różnica dla każdego Włocha, który jest zmuszony oszczędzać. Jeżeli ma do wyboru wersję włoską i polską częściej decyduje się na wybór tej polskiej. Przez to zakład, który znajduje się pod Neapolem wykorzystuje do produkcji jedynie połowę swoich mocy przerobowych. Trzeba dodać, że restrukturyzacja zakładu kosztowała włoski koncern blisko dziewięćset milionów euro. Są to potężne pieniądze, które muszą się zwrócić i to nie w najdłuższej perspektywie. Zakłady w Tychach nie będą więc produkowały starego modelu Pandy, by Włosi częściej decydowali się na kupowanie droższego modelu, który produkowany jest na terenie kraju.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.