Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Polscy kierowcy masowo skarżą się na swoich ubezpieczycieli.

Polscy kierowcy mają wiele problemów ze swoimi ubezpieczycielami, którzy ich zdaniem nie wykonują swoich usług zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Dowodem na to jest liczba wniosków, które zostały złożone przez kierowców w tym półroczu. Do rzecznika ubezpieczonych trafiło blisko siedem i pół tysiąca skarg . Najwięcej z nich było związanych z ubezpieczeniem OC oraz AC. najczęściej skarżonymi firmami według statystyk okazały się być Link4 oraz MTU, które to należy do grupy Hestia. Każdego roku najwięcej skarg jeśli chodzi o motoryzację dotyczy ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej. Problemy pojawiają się w momencie prób odzyskania niewykorzystanej części składki. Na szczęście problem ten jest już systematycznie rozwiązywany.

Został już zażegnany w przypadku wszystkich tych ubezpieczonych, którzy dokonali zakupu ubezpieczenia po jedenastym lutego. Wtedy właśnie w życie weszła specjalna ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, która doprowadziła do zlikwidowania tak zwanego podwójnego OC, które stało się problemem dla wielu polskich kierowców. Dzięki zapisom klient może zrezygnować z drugiej niepotrzebnej polisy dosłownie w każdym momencie. Często zdarzało się tak, że klient zapominał wypowiedzieć jednej umowy i jednocześnie ubezpieczał się w drugiej. Ze statystykami starają się walczyć te towarzystwa ubezpieczeniowe, które wypadły w tym notowaniu najgorzej. Link 4 opublikował swoje oficjalne stanowisko, w którym stwierdza, że co prawda liczba skarg była duża, jednak przeważająca część z nich została oddalona. W pierwszym półroczu tego roku na towarzystwo wpłynęło blisko dwieście skarg, co jak na trzysta siedemdziesiąt tysięcy polis jest liczbą stosunkowo niewielką i nawet dopuszczalną. Wielu odwołań klientów zostało również akceptowanych przez firmę, co ma sprawiać, że będzie ona wyglądać lepiej. Dziewięćdziesiąt procent klientów Link 4 skarży się na ubezpieczenia komunikacyjne. Link 4 swoje ubezpieczenia sprzedaje przede wszystkim za pośrednictwem internetu oraz telemarketingu.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.