Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Polisy OC są do kupienia po okazyjnych cenach. Może być jeszcze taniej.

Największe towarzystwa ubezpieczeniowe, które zajmują się sprzedażą polis dla kierowców prześcigają się w różnego rodzaju promocjach na ubezpieczenia OC. Zniżki za przyprowadzenie znajomych czy też przedłużenie ubezpieczenia są już na porządku dziennym. Dodatek assistance również nie jest już w stanie nikogo zachwycić. Takie bonusy oferuje niemal każdy czołowy gracz na rynku. Dlaczego tak się dzieje? Oczywiście konkurencja wymusza takie działanie. Na razie nie można jednak powiedzieć, że obowiązujące promocje mogą zwiastować obniżki cen. W ostatnich miesiącach zanotowano nawet niewielkie wzrosty, choć tendencja zwyżkowa jest już hamowana przez rynek. Branża ubezpieczeniowa obawia się jednego.

Wybuchu wojny cenowej, które ma być wywołana przez towarzystwa, które sprzedają tanie polisy za pośrednictwem internetu i telefonu. Wiele firm już teraz zaczęła sprzedawać swoje usługi po cenach poniżej kosztów co zmusza konkurencję do podążania w tym samym kierunku. Na razie jednak towarzystwa ubezpieczeniowe są zadowolone ze swoich wyników, które okazały się być bardzo zadowalające. Obecnie wraz z rosnącymi zyskami coraz mniej dynamicznie rosną składki zbierane od ubezpieczycieli. Już w drugim kwartale tego roku odnotowano wzrost liczby ubezpieczeń o jedynie trzy procent. W pierwszych miesiącach tempo wzrostu było wyższe o dziesięć punktów procentowych. Ewentualna wojna cenowa może spowodować podobny rozwój wypadków jaki miał miejsce w ostatnich kilku latach. Wtedy ceny OC spadły nawet o kilkanaście procent, mimo tego, że w tym czasie wartość wypłacanych odszkodowań rosła. Przez taką wojnę jedynie w roku 2009 rynek stracił ponad miliard złotych. Wojna cenowa to na pewno szansa dla kierowców, którzy mogą otrzymać dobry produkt po niższej cenie, ale także niebezpieczeństwo dla rynku, który może stać się niestabilny. Zaufanie dla kierowców to przecież podstawa. Bez niego nie będą skłonni płacić składek regularnie.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.