Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Ostrzeganie o ryzyku kolizji

image Ostrzeganie o ryzyku kolizji to jeden z bardziej zaawansowanych systemów wdrażanych w innowacyjne projekty aut wypuszczanych na rynek motoryzacyjny. Jest to system, który może uratować nawet życie osobom, które jada pojazdem mechanicznym wyposażonym w tego rodzaju system. Na czym polega jego rola i jak on naprawdę działa? Otóż podstawowym zadaniem takiego systemu jest ostrzeżenie kierowcy o zbliżającym się zagrożeniu, jest on również doposażony w system rozpoznający pieszych na drodze, nawet w trudnych warunkach jazdy np. mgły. System reaguje bardzo szybko na takie sytuacje i automatycznie w takich sytuacjach hamuje. Więc nawet, jeśli nie zauważymy nagle wyjeżdzającego na drogę rowerzysty system sam zareaguje, i sprawi, ze jazda stanie się bezpieczniejsza zarówno dla nas, jak i osób trzecich biorących udział w ruchu ulicznym. Ostrzeganie kierowcy w takich sytuacjach odbywa się za pomocą wyświetlaczy, jak i sygnalizacji dźwiękowej. Dlatego nie trudno zauważyć znak ostrzegawczy, w momencie wykrycia przez system zagrożenia.

Comments are closed.