Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Napęd 4×4

image Napęd For Motion, czyli w oznaczeniu motoryzacyjnym 4×4 jest napędem na obie osie. Zazwyczaj stosowany jest w samochodach terenowych popularnych marek na rynku motoryzacji. Jest możliwość dołączanego napędu na druga os, co daje możliwość doboru przez klientów tak atrakcyjnej opcji w wybranych pojazdach mechanicznych. Na czym polega napęd 4×4? Otóż napęd for motion to możliwość gdzie zazwyczaj moment obrotowy jest dzielony na dwie osie. Każdy z tego rodzaju samochodów posiada system różnicowy. Dla wielu pasjonatów motoryzacji, którzy uwielbiają jazdę po trudnych podłożach, bardzo często nie do przejechania dla zwykłych aut jest to idealne rozwiązanie. Z systemem 4×4 pojazd mechaniczny jest bardziej precyzyjny w pokonywaniu górek, terenów górzystych, śliskich powierzchni, jak również miejsc trudno dostępnych – piaszczystych. Bardzo często tego typu systemy znajdują się w samochodach dostawczych, w nowoczesnych modelach aut firmowych proponowanych na rynku, które są lepsze w użytkowaniu, na co dzień bez względu na pogodę, i zróżnicowanie terenowe.

Comments are closed.