Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Klasyki wśród samochodów

Wielu z nas decyduje się na zakup młodego samochodu używanego, bowiem kupno samochodu prosto z salonu jest po prostu nieopłacalne. Według analiz samochód który wyjechał prosto z salonu, po roku jego użytkowania traci na wartości już około trzydzieści procent swej jakości. Jest ot bardzo duża suma, jeśli weźmiemy pod uwagę ceny samochodów fabrycznie nowych. Zakup samochodu z dwuletnim stażem może okazać się tańszy o dziesięć procent wartości, aniżeli samochód roczny. Ta rozbieżność nie jest już taka duża. Samochód w kolejnych swych latach użytkowania traci już około sześciu, do ośmiu procent z kolejnym rokiem na swej początkowej wartości. Bardzo duży wpływ na cenę dosyć młodych, jednak używanych samochodów ma również to, ile dany samochód przejechał już kilometrów. Przebieg ma bardzo duży wpływ, bowiem im jest on większy, tym większe jest zużycie i eksploatacja silnika, oraz innych jego podzespołów. To z kolei może wpływać na konieczność częstszych napraw samochodu. Cena samochodu używanego jest również powiązana z tym, jaka była cena danego samochodu w salonie, czy była pełnowartościowa, bądź czy nie obejmowała ją jakaś promocja.Wśród samochodów wyróżnić możemy wiele klasyków, które stają się marzeniem niejednego wielbiciela motoryzacji. Wśród nich wyróżnić możemy model, taki jak Chevrolet Chevelle. Jest on klasykiem lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Szczególnie podbił serca Amerykanów. Ten typ samochodu jednak miał zły czas, jeśli chodzi o wkroczenie na rynek. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku bowiem zauważyć mogliśmy ekspresowy rozwój samochodów w typie muscle car, popularnych w szczególności w stanach Zjednoczonych.
Chevrolet miał więc ciężkie zadanie konkurencji z samochodami, takimi jak Pontiac czy Ford Mustang. Chevelle charakteryzował się przede wszystkim nietypowym jak na tamte lata wyglądem. Był przede wszystkim bardzo szeroki. Chevelle równie określany był jako kanciasty, o prostokątnej bryle. Posiadał bardzo interesujące, a także i niespotykane nadkola. Był również bardzo długi, oraz niski, co przysparzało mu również eleganckiego, oraz typowo amerykańskiego wyglądu. Był jednym z klasyków ubiegłego wieku.

Comments are closed.