Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Kierowcy w Polsce nie mają wielkiej wiedzy na temat specyfikacji opon.

Polscy kierowcy coraz częściej decydują się na wymianę opon całorocznych na zimowe. Jest to bardzo dobre posunięcie z ich strony, ponieważ dzięki temu ich bezpieczeństwo wzrasta. W dalszym jednak ciągu wiedza na temat opon jest u polskich kierowców niewystarczająca. Jak wynika z raportu PBS ponad osiemdziesiąt pięć procent kierowców w naszym kraju nie zdaje sobie sprawy z tego, że Unia Europejska w ostatnim czasie zdecydowała się na wprowadzenie nowych etykiet opon. Jednocześnie ponad siedemdziesiąt dziewięć procent badanych stwierdziło, że chętnie zapozna się z takimi etykietami oraz będzie zwracało na nie baczniejszą uwagę przy dokonywaniu zakupów. Polscy kierowcy cenią sobie także środowisko naturalne. Spośród badanych osiemdziesiąt cztery procent stwierdziło, że są gotowi płacić nieco więcej za opony, które będą bardziej przyjazne środowisku naturalnemu.

Mowa o kupowaniu tak zwanych zielonych opon, które są niezwykle popularne w krajach Europy Zachodniej. Jeden z największych na świecie producentów kauczuku firma Lanxess zamierza ułatwić zadanie kierowcom poprzez przygotowanie specjalnej aplikacji, która będzie pozwalała na obliczenie ile pieniędzy, paliwa oraz dwutlenku węgla można zaoszczędzić poprzez zastosowanie danego typu opon. Aplikacja będzie dostępna na iPada, iPhona. Tego rodzaju wyliczenia będą opierały się przede wszystkim na braniu pod uwagę rodzaju silnika, rocznym przebiegu oraz stylu jazdy. Nowe zasady, które zostały wprowadzone przez Unię Europejską zakładają, że konieczne będzie obowiązkowe etykietowanie opon. Etykiety mają określać jaki wpływ na wydajność paliwową oraz bezpieczeństwo mają dane opony. Pierwszy raz w historii wszyscy kierowcy będą mieli dostęp do tego rodzaju danych. Pozwoli im to wybrać opony, które ich zdaniem będą dla nich najodpowiedniejsze. Podobne rozwiązania są już stosowane w przypadku artykułów gospodarstwa domowego. Etykiety będą dawały możliwość obiektywnego określenia czy dana opona jest lepsza drugiej. Do tej pory trudno było o tak obiektywne oceny, które mogły być podważane.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.