Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Jeden z bardziej ekskluzywnych modeli BWM wymaga oględzin u specjalisty.

BWM to koncern, który jak każde przedsiębiorstwo z Republiki Federalnej Niemiec charakteryzuje się ogromnym profesjonalizmem oraz solidnością wykonywanych przez siebie produktów. Nawet jednak takim zawodowcom czasem zdarzy się wypadek przy pracy. Tak stało się właśnie w bawarskim koncernie samochodowym, który ogłasza, że jeden z jego modeli wymaga jak najszybszej wizyty w autoryzowanym serwisie. Sprawa dotyczy wszystkich kierowco, którzy są posiadaczami bmw M5 lub M6. Jeżeli wezwanie to zostanie zignorowane można spodziewać się, że silnik prędzej czy później zostanie całkowicie zniszczony. BWM przez problemy techniczne zostało zmuszone do zatrzymania sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Wszyscy właściciele, którzy zakupili te dwa modele zobowiązani są teraz do zgłaszania do serwisów. Chodzi o wszystkich posiadaczy samochodów, którzy dokonali zakupu aut wyprodukowanych od lipca do września. Kontrola jest konieczna, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że w modelach M5 i M6 może dojść do poważnej w skutkach usterki pompy oleju. Takie uszkodzenie może być poważnym problemem dla silnika, który może się zatrzeć. Powodem takich problemów może się okazać użycie nieodpowiednich materiałów. W tym wypadku może dojść do ukręcenia się wałka służącego do napędzania wirnika pompy oleju. To z kolei przełoży się na nagły spadek ciśnienia i natychmiastowe zatarcie jednostki napędowej. BMW alarmuje, że lepiej nie jechać samochodem do autoryzowanego serwisu. Lepiej skorzystać z lawety, ponieważ do uszkodzenia silnika może dojść w każdej chwili. Sama naprawa usterki nie będzie wcale trudnym zadaniem. Trzeba będzie na to poświęcić około dwóch godzin. Na szczęście problem wadliwych modeli nie dotyczyć kierowców w naszym kraju. Jak wynika z informacji opublikowanych przez polskiego przedstawicielstwo BWM samochody ten marki nie cieszyły się w Polsce wielkim zainteresowaniem. PO naszych drogach jeździ tylko jeden egzemplarza, który natychmiastowo został objęty akcją serwisową.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.