Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Jakie środki trzeba zainwestować by zdobyć mistrzostwo świata w Formule 1.

Formuła 1 jest chyba najdroższym sportem na świecie. Każdego roku przygotowania do sezonu kosztują Teamy miliony euro, które wydawane są na takie rzeczy jak nowoczesne technologie oraz wynajmowanie torów oraz przerzucanie na nich sprzętu ważącego miliony ton. Warto się więc zastanowić nad tym ile tak naprawdę trzeba wydać w przeciągu dwunastu miesięcy by zdobyć tytuł mistrza świata. Wydatki są ogromne i bardzo często dokładane dane na ten temat nie są podawane do publicznej wiadomości. Takie informacje są bardzo pożądane przez media, które próbują się do nich dostać za wszelką cenę.

Ostatnio udało się to pewnemu angielskiemu dziennikowi, który dowiedział się ile Redbull wydał na to by Sebastian Vettel okazał się najlepszym kierowcom na świecie. Redbull inwestuje w Formułę 1 od blisko ośmiu lat, kiedy zdecydował się na odkupienie zespołu od Forda. Cały zespół składa się z pięciuset dziewięćdziesięciu dwóch osób. Na początku działalności zarobki jak na ten sport były stosunkowo niewielkie. Dopiero wraz z sukcesami wynagrodzenia zaczęły rosnąć. Najwięcej zarabiają oczywiście kierowcy. Sebastian Vettel ma zarabiać około dziesięciu milionów euro za sezon. Jego partner Mark Webber może liczyć na blisko cztery miliony. Łącznie cały zespół pobiera wynagrodzenia w wysokości czterdziestu pięciu milionów funtów. Zyski są spore, ale równoważone są one przez wpływy z reklam. Dzięki nim teamy zarabiają na siebie. Przy przychodach w postaci stu sześćdziesięciu milionów funtów zysk wyniósł blisko cztery miliony. Bardzo prawdopodobne jest także to, że i ten sezon zakończy się dla austriackiego koncernu sukcesem. Vettel ponownie jest największym kandydatem do mistrzowskiego tytułu i jego zwycięstwo jest dla wielu ekspertów jedynie kwestią kilku wyścigów. Potwierdza to jego doskonała forma, która została zaprezentowana przez niemieckiego kierowcę w czasie Grand Prix Monaco. Vettel nie dał w tym specyficznym wyścigu odbywającym się po ulicach tego księstwa najmniejszych szans swoim przeciwnikom.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.