Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Jak zachować się w czasie kolizji?

Kolizja może przytrafić się każdemu- dobremu kierowcy, a także osobie która swoją przygodę z jazdą samochodem dopiero co zaczyna. Jednak każdy z nas powinien wiedzieć, jak zachować się w momencie, gdy dojdzie do jakiejkolwiek kolizji, bądź wypadku drogowego. Podczas gdy dojdzie do stłuczki, nie musimy wzywać policji. Wtedy wystarczy tylko spisanie oświadczenia, w którym podpisać muszą się osoba winna kolizji, oraz osoba poszkodowana, tak aby ta mogła dostać odszkodowanie na naprawę auta. Jeśli jednak wezwiemy policję, musimy zdawać sobie sprawę z tego że z całą pewnością sprawca kolizji otrzyma mandat, oraz punkty karne za spowodowanie kolizji. Jeśli jednak doszło do wypadku w którym ranna jest jakaś osoba, natychmiast powinniśmy wezwać karetkę, a następnie policję. Wtedy powinniśmy również nie usuwać pojazdów z miejsca wypadku, a jedynie zostawić je w stanie nienaruszonym. To ułatwi policji osądzenie osoby, która spowodowała wypadek. Dzięki temu, będzie ona mogła ponieść odpowiednie konsekwencje.

Comments are closed.