Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Jak poruszać się po drodze rowerem?

Jazda rowerem to coraz popularniejszy sposób na transport. Jest to również bardzo miłe spędzanie czasu wolnego. Dlatego też każdy z nas, kto porusza się za pomocą roweru powinien dowiedzieć się, jak zgodnie z prawem go użytkować. Przede wszystkim bardzo ważne jest bezpieczne poruszanie się. Każdy rowerzysta powinien więc korzystać ze specjalnie wydzielonych pasów dla rowerzystów. Na pasach tego typu obowiązuje również ruch prawostronny. Wiele kontrowersji budzi również osiadanie kasku. Jazda w kasku na głowie nie jest nadal określona żadnym przepisem. Przepis taki dotyczy jedynie dzieci do lat siedmiu, które muszą posiadać kask na głowie, nawet jeśli przewożone są jako pasażerowie. Ważne jest również odpowiednie ułożenie swojego ciała na rowerze. Przepisy określają, iż każdy rowerzysta powinien trzymać kierownicę bynajmniej jedną ręką, a nogi rowerzysty powinny być oparte na obydwu pedałach. Do kierowania rowerem nie wymaga się żadnych uprawnień od osoby, która ukończyła osiemnasty rok życia. Wcześniej wymagane jest posiadanie karty rowerowej.

Comments are closed.