Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    autolaweta Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

BMW odchodzi od tylnego napędu.

W dzisiejszych czasach na palcach jednej ręki można policzyć koncerny, które wierne tylnemu napędowi. Do tej pory jego symbole uchodziły niemieckie koncerny jak Mercedes i BWM. Oczywiście napęd ten jest również preferowany przez sportowe samochody. Wydaje się, że już niedługo jedynie Mercedes będzie stosował powszechnie tego rodzaju napęd. BWM zamierza zmienić swoją taktykę i przestawić się na bardziej popularne rozwiązanie.

Przedni napęd ma wiele zalet, które mają być wykorzystywane przez ten koncern. Tak na przykład rezygnacja z wału napędowego oznacza, że nie trzeba montować wielu elementów ruchowych. Przekłada się to na oszczędności i mniejszych kosztach produkcji. Do tego dochodzą tak bardzo ważne w dzisiejszych czasach oszczędności na zużyciu paliwa. Kierowcy, który dokonują zakupów zwracają na to baczną uwagą. Przedni napęd sprawa, że mamy do czynienia z bardziej obszernym wnętrzem co przekłada się na komfort podróżowania. Jeszcze kilkanaście lat temu tylni napęd był uzasadniony, ponieważ technika nie pozwalała na rozwiązanie problemu niewystarczającej trwałości przegubów. Odpowiednia technologa, która potrafi zażegnać ten problem została już opanowana przez konstruktorów i stosowanie tylnego napędu nie ma już żadnych większych argumentów na swoją obronę. BWM trzymało się tylnego napędu raczej z sentymentu niż z zimnej kalkulacji. Do takiej formy byli przywiązani również najwierniejsi fani marki, których na całym świecie są przecież miliony. I ten argument został w końcu obalony przez odpowiednie badania, które wykazało, że klientów kupujących samochody BMW nawet nie zdaje sobie sprawy z tego czy w aucie zamontowany jest napęd przedni czy tylny. Pierwszy prototyp samochodu na napęd przedni został przedstawiony podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu. Przed niemieckimi konstruktorami jeszcze sporo pracy by dostosować auto do wysokich standardów z jakim kojarzona jest ta marka. Na pewno nowa propozycja będzie dla klientów na tyle kusząca, że wielu zdecyduje się dokonać zakupu.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.