Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Automatyczna czy manualna skrzynia biegów?

image Samochody z automatyczną skrzynią biegów już od kilkunastu lat podbijają serca kierowców w naszym kraju. Są one bardzo wygodnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o prowadzenie samochodu. Mają one jednak wielu swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jazda samochodem wyposażonym w manualną skrzynię biegów dla żadnego z kierowców nie jest kłopotem. Bowiem to właśnie na tego typu samochodach wciąż uczymy się jeździć, są one wciąż bardziej dostępne i popularna. Jazda samochodem z automatyczną skrzynią biegów jednak nie dla każdego kierowcy jest łatwa. W tego typu samochodzie nie ma bowiem pedału sprzęgła, tylko pedały hamulca i pedały gazu. Dlatego też wielu kierowców skarży się na jazdę samochodem z automatyczną skrzynią biegów właśnie przez nawyk wciskania pedału sprzęgła. Również hamowanie odbywa się inaczej, aniżeli w samochodach z manualną skrzynią biegów. Hamowanie musi następować powoli, nie może być szybkie, bowiem może to spowodować kolizję. Istnieje jednak wielu kierowców, którzy nad samochodem z manualną skrzynią biegów, wybrać wolą samochód z automatycznym sterowaniem biegami.

Comments are closed.