Video
Szukaj
Ostatnie komentarze
Najnowsze wpisy
Rozwój motoryzacji
    Czy dwadzieścia lat temu, gdyby ktoś Państwa zapytał o słowo SMS wiedzielibyśmy, co to takiego? Raczej nie albo dalej słuchalibyśmy nagrań muzycznych na kasetach w przenośnych odtwarzaczach walkman zamiast popularnych MP3? Technika dwudziestego pierwszego wieku w ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo wpłynęła na nasz komfort życia i nadal wpływa, rozwijają się korporacje komputerowe, farmakologiczne, nawet artykuły gospodarstw domowego czy RTV wiele się zmieniły w ciągu tych kilkunastu lat, podobnie jest z motoryzacją jeszcze za czasów Gierka na polskich drogach widziało się samochody takie jak Fiat 126 p, czy popularną królową ulic Syrenkę, ale z biegiem czasu te właśnie piękne na tamte lata samochody zostały dosłownie zepchnięte z dróg i ustąpiły miejsce nowoczesnym technologiom motoryzacyjnym takim jak BMW, Mercedes czy Lexus. Każdy z nas chciałby poruszać się po autostradach jak najlepszym i przede wszystkim bezpiecznym samochodem, który nie tylko nam, ale i naszym najbliższym zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu a przy okazji szybkiego przemieszczenia się do miejsca docelowego, dlatego większość społeczeństwa skłania się do zaciągnięcia w banku oferty znanej jako kredyt samochodowy by poprawić komfort życia i cieszyć się udogodnieniami współczesnego świata oraz wspominając minione lata, kiedy na drogach poruszaliśmy się samochodami z duszą i klasą ówczesnych lat.
    Generalnie należy przyznać że samochody rozwijają się wraz z nami. Razem z nami rosną, razem z nami ciągle są ulepszane i dostosowywane do naszych wymagań i marzeń. Generalnie nie jest to łatwe ani przyjemne, jeździć samochodem jaki nam nie pasuje, lub w jakim nie czujemy się komfortowo. Niestety ze względu na ceny samochodów wyższej półki większość osób może sobie jedynie pomarzyć o zakupie BMW czy Mercedesa. Dlatego też auta z tego segmentu nadal są marzeniem bardzo wielu ludzi. Dzięki dostępności kredytów jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego cuda na czterech kołach, czego sobie i Wam życzę.

Amerykański styl, czyli minivany.

Amerykański styl to przede wszystkim samochody o ogromnym wnętrzu, w którym można poczuć się jak w domu. Samochody za oceanem mogą palić znacznie więcej niż na starym kontynencie ponieważ ceny benzyny oraz gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych zawsze były zdecydowanie niższe niż gdzie indziej. Teraz jest jeszcze taniej ponieważ rozwija się tam wydobywanie gazu łupkowego. Wiele więc wskazuje na to, że w dalszym ciągu w Ameryce wiele osób zdecyduje się na kupowanie Vanów. Wiedzą to także europejscy konstruktorzy, którzy zdecydowali się na przygotowanie specjalnej oferty dla kierowców z tego kraju.

Chodzi o minivany, które są produkowane przede wszystkim przez koncerny francuskie. Citroen czy też Renault opanowały ten segment do tego stopnia, że traktowały go jako własne podwórko. Wszystko zaczyna się jednak zmieniać w tej kwestii ponieważ coraz częściej do głosu dochodzą konkurenci, którzy przygotowali ciekawe propozycje dla swoich potencjalnych klientów. Jedną z marek, która może poważnie namieszać we francuskich szykach jest Chevrolet i jego model Orlando. Przekonać do siebie może kilkoma zaletami. Najważniejszą z nich może się okazać wyraziste nadwozie, które jest zawsze cenione przez amerykańskich kierowców. W modelu Orlando można w nim dopatrzyć się wielu elementu zaczerpniętych z Suv-a. Drugą niezaprzeczalną zaletą jest to, że do każdej wersji samochodu Chevrolet możliwe jest wejście siedmiu osób. Sprawia to, że jest to auto idealne dla rodzin wielodzietnych. Klient ma do dyspozycji trzy wersje silnika. Pierwsza nich to wersja benzynowa, dwie pozostałe to diesel w dwóch wersjach. Ta mocniejsza przeznaczona jest dla osób, które zamierzają podróżować autem na znacznie dłuższych trasach. W samochodzie zamontowana jest sześciobiegowa skrzynia biegów. Spalanie również jest na dobrym poziomie. Sześć i pół litra to na pewno znakomity wynik jak na warunki amerykańskie, które nie są tak wyśrubowane jak w innych miejscach na świecie. Zbiornik paliwa w Orlando ma pojemność około sześćdziesięciu czterech litrów. Oznacza to, że jednorazowo można zatankować paliwa na trasę tysiąca kilometrów.

3 komentarze do “Amerykański styl, czyli minivany.”

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.